Gdańskie Stare Miasto

dziwiszow.pl

Gdańskie Stare Miasto

Stare Miasto w Gdańsku to jeden z najpiękniejszych placów historycznych w całej Polsce. Pod kątem zabudowy architektonicznej to zdecydowana czołówka. Metropolia wchodząca w skład Trójmiasta stanowi wyjątkowo ciekawy obszar turystyczny, jaki śmiało można uznaćWypożyczalnia kamperów za prawdziwą atrakcję dla turystów z Polski i zagranicznych. Co tam takiego jest?
Z pewnością Stare Miasto w Gdańsku musimy wyszczególnić za ten fakt, iż posiada mnóstwo ciekawych obiektów sztuki sakralnej. Do nich zaliczają się oczywiście powstałe przed wiekami kościoły. Mowa zwłaszcza o kościele katedralnym, parafialnym, jednym z najstarszych obiektów sztuki sakralnej w Polsce, ale tez o Kościele Mariackim i kościele pod wezwaniem świętej Anny. Gdańskie Stare Miasto warto jest obejrzeć i odwiedzić jednakże nie tylko przez wzgląd na wspomnianą sztukę kościelną. Jest to także obszar z tak zwanym Wielkim Młynem. Mowa o atrakcji powstałej przed stuleciami z inicjatywy samych Krzyżaków.

Powstanie opisywanego młyna wiąże się prawdopodobnie jeszcze z rokiem 1350, ponieważ to właśnie wtedy Krzyżacy zaczęli oficjalnie korzystać z tego obiektu. Dlaczego jest on zabytkowy? Z samego faktu, iż uchodzi za jedną z nielicznych pozostałości po okresie średniowiecznym. Dodatkowo, nie możemy podczas charakterystyki gdańskiego Starego Miasta zapomnieć również o ratuszu w stylu Staromiejskim, jaki stworzony został w końcówcegdzie najtańsze ac szesnastego stulecia. Jest ot prawdziwa gratka dla zwolenników historii. Śmiało można zatem stwierdzić, że Stare Miasto w Gdańsku uchodzi za miejsce reprezentatywne.

Autor: ubezpieczenie dla młodych