Szlak ikon

dziwiszow.pl

Szlak ikon

Lubisz standardowe zwiedzanie? Zawitaj najpierw na nasz serwis, za pośrednictwem którego poczytasz, co jest warte obejrzenia i co stanowi atrakcje turystyczne, jakie na pewno przypadną Ci do gustu. Jednym z takich miejsc jest cały potężny szlak ikon. O czym mowa? Sprawdź poniżej.
Osława posiada przepiękną atrakcję jaką jest tak zwany szlak ikon. Ogólnie Osława znajduje się przy lewym dopływie Sanu, a ściślej ulokowana jest na odcinku miedzy Beskidem Niskim oraz Bieszczadami. Usytuowanie w tak malowniczej okolicy już samo w sobie jest atrakcją. Co więcej, nie zapominajmy, że to właśnie tam przyjeżdża się na bierny wypoczynek, który dzięki tytułowemu szlakowi ikon można spokojnie połączyć z aktywnością fizyczną. Spacerowanie szlakiem ikon rozpoczyna się właśnie od punktuj startowego mieszczącego się na obszarze Osławy. To miejsce będące centrum kultury Łemków.

Wiąże się ono także z ich dziejami i w zasadzie to tu stworzona została cała łemkowska historia. Szlak ikon, o którym piszemy w niniejszym przewodniku, to natomiast trasa biegnąca przez bardzo szeroki wachlarz miejscowości takich jak Sanok, Zagórz, ale tez Łukowe, Wielopole, Tarnawa Góra, Smolnik czy Wisłok Wielki. Nie zapominajmy również i o tym, że podstawowym miastem na tej trasie okazuje się pełen niesamowitych atrakcji turystycznych Sanok, w którymznizkinaubezpieczenie.pl/zwyzka-oc-za-wiek/ natomiast występuje największe w naszym kraju muzeum budowlane, a ściślej chodzi o Polskie Muzeum Budownictwa Ludowego, gdzie przechowywanych jest mnóstwo interesujących eksponatów nawiązujących do kultury łemkowskiej. Są to obiekty powstałe z inicjatywy Pogórzan oraz Bojków.
Autor: orientana