W podróży do Gdańska

dziwiszow.pl

W podróży do Gdańska

O Gdańsku jako atrakcji turystycznej słyszał nie tylko każdy Polak, ale i Europejczyk. Jest to jedna z największych metropolii w naszym państwie, która jakbusy do francji magnes przyciąga liczne grono turystów różnej kategorii- od tych lubiących zwiedzać aktywnie, przez tych wolących biesiadować w klimatycznym miejscu. Wszystkie te cechy idealnie łączy w sobie właśnie Gdańsk, jeden z trzech obszarów wchodzących w skład pięknego Trójmiasta.
Gdańsk wyróżnia się zwłaszcza swoją historią. Miasto ma bardzo zawiłe dzieje, co wiąże się z faktem, iż jest to jedna z najstarszych metropolii w naszym kraju. Warto jest zwiedzić niezależnie od pory roku, sezonu i warunków atmosferycznych. Ciekawostek o Gdańsku jest tak wiele, że można by im poświecić cały serwis.

Co więcej, nie zapominajmy także o tym, że to właśnie na obszarze Gdańska mieszczą się rozliczne zabytki o cennej wartości historycznej sprawiające, że Gdańsk zasłynął na obszarze całej Europy. I tak warto jest wspomnieć w tym aspekcie między innymi o malowniczym Starym Mieście. Co tam takiego jest?
Będąc na gdańskim Starym Mieście przyda się odwiedzić przede wszystkim Kościół świętej Katarzyny. Jest to jeden z najstarszych obiektów tego rodzaju w Polsce. Powstał on w okresie między 1222 a 1239 rokiem.fartuch foliowy W tym mieście to natomiast najstarszy kościół parafialny, jaki zasłynął zwłaszcza z tego względu, że są tam cenne arcydzieła – Mollera oraz Izaaka van den Blocka. Równie ciekawym zabytkiem sztuki sakralnej jest Kościół świętej Elżbiety i Kościół Mariacki.
Autor: