Ciekawe szlaki turystyczne

dziwiszow.pl

Ciekawe szlaki turystyczne

Biegnący przez Polskę szlak ikon to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych dla miłośników pieszych wędrówek. Niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych, przyciąga ona bardzo szerokie grono turystów chcących przede wszystkim połączyć wypoczynekinstalacje elektryczne Poznań bierny z rozrywką w postaci drobnej aktywności fizycznej. Mimo, że spacerowanie trasami szlaku ikon jest przyjemne i niewyczerpujące, nie oznacza to, że sam szlak jest krótki- wręcz odwrotnie – ciągnie się on przez rozległe miejscowości. Więcej w dalszych częściach naszego przewodnika.
I tak zacznijmy od Sanoka, na terenie którego bardzo interesującym przystankiem okazuje się Polskie Muzeum Budownictwa Ludowego. To miejsce, w jakim zgrupowana jest największa w naszym kraju liczba eksponatów przedstawiających obiekty budowlane robione przez ludność łemkowską i nawiązującą do niej oraz do jej kultury. Mowa tu zwłaszcza o dużej inicjatywie ze strony Bojków oraz Pogórzan.

Następny punkt na szlaku ikon to Zagórz – Dolina. Co tam jest? Przede wszystkim to miejsce w jakim usytuowana została popularna greckokatolicka cerkiew drewniana. Była ona niegdyś w roli kościoła rzymskokatolickiego. W dzisiejszych czasach obiekt sakralny, o którym mowa nadal funkcjonuje, ale pełni rolę typowej świątyni prawosławnej. Wyróżnia się tenże budynek architektoniczny za jego nietuzinkowy design oraz znajdujący się wewnątrz ikonostas w Morochowej. Z łemkowskim folklorem turyści mogą zetknąć się również w miejscowości Mokre, jaka stanowi następny odcinek na drodze szlaku ikon.
Autor: frezowanie Wrocław