Sztum

dziwiszow.pl

Sztum

Sztum to nazwa jednego z ciekawszych turystycznie miasteczek zlokalizowanych w granicach naszego malowniczego kraju. Jest to bardzo spokojny rejon, który występuje w okolicyMieszkania Łódź jeziora Sztum, stąd tez i charakterystyczne nazewnictwo wybrane dla określenia całej miejscowości. Co można robić w tej pozornej mieścinie?
Warto dodać, że Sztum posiada mnóstwo atrakcji turystycznych, a często turyści kompletnie pomijają to miejsce wybierając się na wycieczkę krajoznawczą właśnie w tę część Polski, bowiem wychodzą z założenia, że taka mała miejscowość nie może mieć nic ciekawego do zaproponowania. Jak się jednak w praktyce okazuje, możliwości jest naprawdę sporo. Atrakcji nie brak tam dla każdego. Do Sztumu warto jest się udać chociażby w celu prawdziwego zregenerowania organizmu. I tak Sztum stanowi miejscowość na obszarze północnym Polski. Ulokowany jest w rejonie województwa pomorskiego. W nim mieści się także siedziba sztumskiego powiatu oraz tamtejszej gminy. Warto wspomnieć również, że w okolicy znajdują się dwa okazałe akweny wodne, do jakich zalicza się jezioro Barlewickie oraz jezioro Zajezierskie.

Sztum kusi nie tylko cudownymi widokami, czego oczywiście tej miejscowości nie możemy odebrać. Niemniej jednak Szutm to atrakcja także dla miłośników zwiedzania obiektów o wartości historycznej. Jest tam sporo pozostałości po okresie średniowiecza. W szczególności na uwagę zasługujeobowiązkowe ubezpieczenie oc kościół świętej Anny. Co więcej, jest tam również zamek krzyżacki, jaki rok rocznie przyciąga zwolenników oglądania ruin po dawnych pałacach i dworach.
Autor: