Frombork

dziwiszow.pl

Frombork

Miejscowość, której warto poświęcić jeden z naszych wirtualnych przewodników okazuje się zdecydowanie Frombork. Dobrze każdemu znane miejsce turystyczne ulokowane jest dokładniej rzecz biorąc na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego. A jeszcze ściślej- Frombork leży na obszarze powiatu braniewskiego. Występuje w granicach tak zwanej Równiny Warmińskiej. Niedaleko usytuowany jest przyciągający regularnie co każdy sezon wakacyjny tabuny turystów z różnych zakątków Polski Zalew Wiślany. Dlaczego zatem do Fromborka? Czy tylko ze względu na piękny akwen wodny i niezwykła panoramę?
Oczywiście malownicze krajobrazy i pejzaże od poranku do zachodu słońca to jedno. Druga kwestia to natomiast fakt, że Frombork okazuje się pełen przeróżnych zabytków. Co więcej miasto to jest powszechnie kojarzone, podobnie zresztą jak Toruń, z Mikołajem Kopernikiem. Co takiego znajduje się w kwestii atrakcji turystycznych w granicach Fromborku? W głównej mierze chodzi o morskie przejście graniczne i wiążący się z tym zabytkowy wręcz port morski. We Fromborku jest mnóstwo do zobaczenia, począwszy od niezapomnianej wizyty na Wzgórzu Katedralnym.

To tam ustanowiono miejsce siedziby głównej kapituły warmińskiej. Do tego, równieMakijaż Wrocław interesującym obiektem do zwiedzenia jest Muzeum Mikołaja Kopernika. Znajduje się ono we Fromborku przy ulicy Katedralnej 8. Nie zapominajmy też o równie intrygującej budowli architektonicznej jaką jest gotycka świątynia katedralna. W niej występuje bardzo dużo zabytkowego wyposażenia.
Autor: