Wyprawa do Fromborka

dziwiszow.pl

Wyprawa do Fromborka

Jadąc do województwa warmińsko-mazurskiego, na pewno warto odwiedzić jedną z największych tamtejszych atrakcjiTanie kolektory słoneczne Kraków turystycznych, jaką okazuje się Frombork. To malownicza sceneria, przepiękny krajobraz rozciągający się dookoła, od świtu do zmierzchu, a także mnóstwo nietuzinkowych zabytków naprawdę wartych obejrzenia, niezależnie od tego czy lubimy zwiedzać, czy wolimy biernie wypoczywać. Gwarantujemy, że z wycieczki do Fromborka zadowolony będzie dosłownie każdy, bez względu na wiek i preferowany styl rekreacji.
A zatem, przechodzimy do konkretów – czym wyróżnia się Frombork? Odpowiedź znajdziesz w dalszych fragmentach. Na pierwszy rzut oka z Fromborkiem nieprzypadkowo kojarzy się Wzgórze Katedralne oraz Mikołaj Kopernik. Jak najbardziej te dwie kwestie wykazują związek z opisywaną miejscowością, sprawiając i przesądzając w zasadzie o tym, że to miasto można uznać za tradycyjną miejscowość turystyczną. A zatem, warto stwierdzić, że jest tam Wzgórze Katedralne, jakie pełni funkcje nie tylko miejsca zabytkowo-turystycznego, co siedzibę główną warmińskiej kapituły.

Przy ulicy Katedralnej 8 natomiast zlokalizowane jest nietuzinkowe Muzeum Mikołaja Kopernika. Kolejna nietuzinkowa budowla architektoniczna, jaką Frombork śmiało może się pochwalić jest osadzony w stylu gotyckim kościół katedralny. To pokaźna świątynia, jaka ma gigantyczną powierzchnię i wyróżnia się niebanalnym Barbakanem. Co więcej, występują w niej tez miejskie fortyfikacje, jakie również czynią cały kompleks imponującym.
Autor: